АГРЕСІЯ ПОКУПЦІВ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДМІНОЮ ПОЛІЕТИЛЕНОВИХ ПАКЕТІВ

Як повідомляє Independent працівники супермаркетів в Австралії зіткнулися з агресією та насильством з боку покупців. Вони нервували через вилучення поліетиленових мішечків оскільки заборона на їхнє використання набула чинності. Агресію викликала відсутність безкоштовних пакетів одноразового використання. Так наприклад, в Західній Австралії невдоволений покупець схопив за горло працівника який припинив видавати безкоштовні поліетиленові мішечки за день до набуття чинності заборони.
Ця заборона пов’язана з тим, що Австралія переходить до скорочення використання синтетичних матеріалів, що не розкладаються і потрапляють до річок та океану.
Цього тижня згідно опитування працівників супермаркетів із 132 працівників 57 (43%) заявили, що стикнулися з агресією через заборону на поліетиленові пакети. Також були повідомлення про те, що клієнти крали велику кількість пакетів перед тим, як заборона вступила в силу.
“Хоча ми розуміємо, що деякі клієнти можуть бути розчаровані цими змінами, але немає жодних виправдань такої агресивної поведінки по відношенню до торгового персоналу”, – заявив Джерард Двейер, національний секретар асоціації працівників магазинів та роздрібної торгівлі.
Невдоволення покупців змусило торгову мережу Woolworths відмінити оплату за багаторазові пакети і тепер протягом тижня їх пропонують безкоштовно. А інша мережа, Coles, задіяла більше співробітників, щоб зменшити черги, оскільки персонал також зайнятий тим, щоб пояснювати введені зміни невдоволеним клієнтам.