АНТАРКТИДА ТАНЕ: БІЛЬШЕ НІЖ 3 ТРИЛЬЙОНИ З 1992 РОКУ

На льодовиковому шельфі в західній Антарктиді, сфотографованому 5 листопада 2017 року, лід перебуває в процесі відділення з передньої частини шельфу, невдовзі перетворюючись на айсберг.

За останні 25 років Антарктида втратила 3 ​​трильйони тонн льоду, і ця втрата льоду швидко прискорилась за останні п’ять років.

Таку інформацію оприлюднила міжнародна група з 84 дослідників проаналізувавши дані супутникових спостережень, з 1992 по 2017 рік.

Вони виявили, що Антарктида в даний час втрачає лід приблизно в три рази швидше, ніж це було до 2012 року, і сягнула темпів більш ніж 241 млрд. тонн на рік. Загальна втрата льоду протягом 25 років призвела до зростання рівня моря приблизно в 0,3 дюйма (близько 8 міліметрів), приблизно 40 відсотків з яких – близько 0,1 дюйма (3 мм) – припадає на останні п’ять років.

Міліметри підвищення рівня моря можуть звучати не так загрозливо, попередні дослідження показують, що масивні льодовикові шари Антарктики, імовірно, не сильно впливають на зміну клімату. Але нові висновки вказують на те, що льодовиковийй покров континенту не може бути стійким до потепління, як колись думали, і представляє зовсім іншу картину потенційного впливу Антарктиди на підняття рівня океану: вважають, що якщо весь льодовиковий шар Антарктиди розтане, то тала вода може підняти рівень моря приблизно на 190 футів (58 метрів), повідомляють дослідники.

Їх дослідження, опубліковане в Інтернеті сьогодні (13 червня) в журналі Nature Research , є одним з п’яти звітів про Антарктиду, що вийшли одночасно. Разом ці дослідження оцінюють минулі та нинішні умови в Антарктиці, щоб визначити вплив кліматичних змін та діяльності людини на континент та представити стратегії майбутнього її екології та геології .