ГОЛЛАНДЦІ ХОЧУТЬ ДОПЛАЧУВАТИ ЛЮДЯМ, ЯКІ ЇЗДЯТЬ НА РОБОТУ ВЕЛОСИПЕДОМ

Голландські працівники, які крутять педалі, щоб дістатися до роботи, найближчим часом можуть отримувати відшкодування за їхні зусилля, оскільки Нідерланди дивляться на способи боротьби з постійно зростаючою кількістю заторів на дорогах.

“Вийдемо з наших машин і сядемо на наші велосипеди”, – заявила на цьому тижні заступник міністра інфраструктури Голандії Стіенте ван Вельдовен, коли оголосила про нові заходи, спрямовані на те, щоб ще більше громадян пересіли з чотирьох коліс на два.

“Я хочу стимулювати велосипедний спорт щоб ще 200 000 людей пересіли з своїх автомобілів на велосипеди і накрутили три мільярди кілометрів”, – сказала вона в прес-релізі.

Однією з інноваційних ідеєй є компенсація працівникам що їздитимуть на роботу велосипедом Ван Вельдховен пропонує відшкодовувати 19 євроцентів (0,22 дол. США) за кілометр поїздки з дому та назад.

Голландський король Віллем-Олександр на велосипеді на відкритті Міжнародного вело-конгресу “Вело-Місто 2017”

Ван Вельдховен обговорить цю пропозицію і інші способи заохочення використання велосипедів за допомогою фінансових винагород, таких як субсидії на покупку велосипедів “з великими національними роботодавцями та малими і середніми підприємствами”, – йдеться в прес-релізі міністерства.

У Нідерландах з населенням 17 мільйонів сьогодні нараховується більше 22 мільйонів велосипедів. В країні також є належна інфраструктура з десятками тисяч велосипедних доріжок.

“Велосипеди відіграють важливу роль, коли мова йде про доступність, якість життя та здоров’я”, – сказав Ван Фельдховен.

Більше половини щоденних поїздок у Нідерландах складає до 7,5 км, а решта – менше 15 кілометрів від роботи.

“З розвитком електричного велосипеда, ця відстань може бути легко покрита”, – додало міністерство, заявивши, що в бюджеті передбачено близько 100 млн. Євро для збільшення велосипедних доріг та стоянок для велосипедів.