ДИВНІ НОМІНАНТИ НА НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ МИРУ

Отримати Нобелівську премію в будь-якій галузі вважається дуже престижним. Однією із них є премія миру. Згідно волі самого Нобеля, Премія Миру присуджується тому, хто “… зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів”. Серед претендентів на неї зустрічаються люди, яких навряд чи можна було б назвати миротворцями.

АДОЛЬФ ГІТЛЕР

Фюрера третього рейху було номіновано на премію миру в 1939 році за розділення Чехословаччини згідно Мюнхенської угоди. Це рішення було схвалене багатьма європейськими політиками. Кандидатуру Гітлера висунув один із шведських парламентарів, але невдовзі вона була відкинута і цього року її ніхто не отримав.

БЕНІТО МУССОЛІНІ

Ще одним дивним “миротворцем” виявився лідер фашистської Італії. Його кандидатуру висунув Будапештський університет у 1935 році. Але цього ж року у жовтні Італія розв’язала війну проти Ефіопії.

 СТАЛІН ЙОСИП ВІССАРІОНОВИЧ

Сталін міг отримати Премію Миру двічі. Його кандидатуру висували у 1945 та 1948 роках “за зусилля докладені ним для завершення Другої світової війни”. Британський історик, що пропонував його кандидатуру назвав його серед інших політичних діячів, таких як Франклін Рузвельт та Вінстон Черчилль.

Цікаво, що номінантів на Премію Миру висувають не просто люди з вулиці, а поважні, авторитетні особи. Згідно статуту Фундації Нобеля це:

  1. діючі й колишні члени норвезького Нобелівського комітету, а також радники, призначені Нобелівським інститутом;
  2. члени національних парламентів й урядів різних країн, а також члени Міжпарламентського союзу;
  3. члени Міжнародного арбітражного суду в Гаазі;
  4. члени комісії постійного міжнародного бюро з питань миру;
  5. члени й асоційовані члени Детройського міжнародного інституту;
  6. професори університетів в області політичних наук, юриспруденції, історії та філософії
  7. лауреати Нобелівських премій миру.

Виявляється дивним, що в числі миротворців дехто бачить людей, які пролили дуже багато невинної крові і були винуватцями страшних, кровопролитних війн.