Динозаври їли траву

Уявляючи місце, де мешкали динозаври, багато хто малює ландшафти з папороті та пальм. Раніше вчені вважали, що трава з’явилася набагато пізніше після того, як вимерли динозаври. Так вчені вважають, що динозаври вимерли наприкінці крейдового періоду, тобто 65 мільйонів років тому. А найдавніша скам’яніла трава, що будь-коли була знайдена, датується 55 мільйонів років. Тобто вже за часів постдинозаврів.

Але на основі ретельних досліджень скам’янілих екскрементів динозавра-завропода, котрі було знайдено в Індії, було зроблено висновок, що він був травоїдним. Це було великим сюрпризом для вчених. Тим більше, що ці динозаври не мали спеціальних зубів, якими б вони пережовували шершаві травинки. “Більшість людей не могли б повірити, що вони будуть їсти траву”, – каже ботанік і палеонтолог Кароліна Стромберг, яка очолювала цю дослідницьку групу.

Як показують факти, вони не їли багато трави, але, схоже, трава виникла набагато раніше, ніж вважали до цього часу. Результати цих досліджень змушують переглянути погліди, які існували довгий час.