ЗАФІКСОВАНО НОВИЙ РЕКОРД ХОЛОДУ НА ЗЕМЛІ

Дослідники з Національного центру даних по снігу і льоду Університету Колорадо розкрили нові механізми формування областей з рекордно низькою температурою в Антарктиді. Всі ці області мають невеликі розміри і форму у вигляді плям. Розташовані вони на Східно-Антарктичному плато. Температура всередині плям опускається до рекордних -94 … -98 ° C.

Як відомо, попередній зареєстрований рекорд найнижчої температури на Землі в природних умовах складає -89 ° C. Його було встановлено ще в далекому 1983-му році. Через тридцять років за допомогою супутників та нових приладів в Антарктиді відшукали ділянки, де температура повинна була опуститися нижче -90 градусів. Вчені провели масштабне дослідження, вивчаючи дані, отримані із супутників NASA Terra, Aqua і супутникових угруповань NOAA. Результатом стала фіксація нового рекорду: -98 ° C.

Області з рекордно низькими температурами знаходяться в невеликих впадинах, зсувах та інших заглибленнях, що хаотично розкидані по Східно-Антарктичному плато. Там в безвітряну погоду важке холодне повітря осідає вниз і може стояти там по кілька діб, охолоджуючись ще більше. У місцефій атмосфері мінімум вологи, тому тепло розсіюється з неймовірною швидкістю. Слід зазначити, що найнижчі температури були зафіксовані в плямах, де мікроклімат виявився найбільш стійким. При цьому вимірюється не температура повітря біля поверхні землі, як належить, а температура верхнього шару снігу.

Звичайно, вимірювання проводилися віддалено, із супутників, тому вчені не можуть зі стовідсотковою впевненістю назвати точну температуру. Але якщо застосувати відомі закономірності і коефіцієнти, отримуємо розрахункову температуру повітря близько -94 ° C, що також, безсумнівно, є новим рекордом. У найближчі кілька років вчені NASA планують організувати наземну експедицію, щоб краще вивчити природу цих неймовірно холодних областей.