ЛІТАКИ БЕЗ ВІКОН – МАЙБУТНЄ АВІАЛАЙНЕРІВ?

Монітори, що проектують небо ззовні, можуть встеляти фюзеляж повітряних суден, якщо літаки без вікон стануть реальністю.
Літаки без вікон можуть стати справжньою революцією у повітряних перевезеннях, оскільки авіакампанії прагнуть зменшити свої витрати на пальне. Також йде розробка нових надзвукових літаків.
З огляду на це французське дизайнерське агентство випустило візуалізації, які показують дизайн приватного літака в якому повністю відсутні вікна в його фюзеляжі. Замість цього в каюті літака стіни будуть встелені тонкими екранами, які зможуть показувати пейзажі за бортом, фільми, або робочі презентації.
Компанія Technicon Design стверджує, що видалення вікон з літаків зменьшить їхню вагу. А це дозволить знизити затрати на паливо і технічне обслуговування. В свою чергу це дасть більше можливостей дизайнерам для покращення інтер’єрів літака.
Грет Девіс, головний дизайнер Technicon Design, що стоїть за цією концепцією, сказав : “Деякі елементи вже стали можливими, наприклад, гнучкі дисплеї… Ідея полягає у тому, щоб пересувати кордони.” Він добавив, що майбутні технології, дозволять людям відображати будя-які зображення, які б вони хотіли. При чому контент обмежується лише нашою уявою.
На даний момент такі технології можуть собі дозволити лише дуже багаті. Але їх комерційне використання — це лише питання часу.
Американська інженерна компанія Spike Aerospace планує запустити кабіну без вікон на борту свого розкішного Spike S-512 Supersonic Jet вже в 2018 році, яка, за словами компанії, буде мати аналогічну технологію екранів.