Мільфіорі – шедеври зі скла

Миллефиори – старовинна техніка італійських склодувів, при якій малюнок на склі формується по всій довжині скляного циліндра. Неймовірно тонка робота склодува.

Основою для виготовлення виробів в техніці мільфіорі служать спеціальні скляні «прутики», що мають у перерізі потрібний майстру малюнок. Це може бути не тільки квітка, але і зірка, геометрична фігура, тварина, буква або дата. Щоб отримати таку склянну паличку, деяка кількість розплавленого скла намотується на залізний прут і розкатується по плоскій поверхні. З нього формується циліндрик, який потім поміщають у відповідну форму. Далі майстер повторює операцію, додаючи необхідну кількість шарів кольорового скла. Коли циліндрик готовий (зазвичай він має близько 15 см в довжину і близько 8 см в діаметрі), він знову нагрівається і до обох його кінців прикріплюються залізні прути. Потім циліндр витягується, стаючи схожим на довгий і тонкий олівець. Цей «олівець» можна розрізати на сотні фрагментів, кожен з яких матиме на зрізі заданий майстром малюнок
Інший варіант створення візерунка – з’єднання самих скляних прутів, які сплавляються в єдиний пучок. Різнобарвні прути складаються так, щоб «в’язка» мала в перерізі необхідний малюнок, після чого їх піддають нагріванню. Отриманий товстий циліндр також витягується і нарізається на маленькі фрагменти. (До речі, за такою ж самою технологією роблять карамельки з різними візерунками)