НАВІЩО ВИПУСКАЮТЬ КУПЮРИ НУЛЬ ЄВРО

Європейський центральний банк випускає колекційні купюри з високим рівнем захисту номіналом нуль євро. Вперше купюри нульового номіналу з’явилися в 2015 році і мали успіх на ринку.

Незвичні «нульові» купюри випускаються обмеженим тиражем. Минула колекція 2016 року була приисвячена тваринам, 2017-ого року для купівлі доступні різні серії. Вартість такої купюри в якості сувеніру – від 2 до 2,50 євро.

За винятком нульової платоспроможності, купюри номіналом нуль євро нічим не відрізняються від справжніх грошей. «Нульові» купюри виготовлені зі спеціального паперу, з водяними знаками і голограмами, мають всі необхідні рівні захисту.

Деякі з купюр номіналом € 0 присвячені 500-річному ювілею німецької Реформації; на них зображений Мартін Лютер. Ще один тираж прикрашений зображенням навчального вітрильника ВМФ Німеччини «Горх Фок II» 1958 року. Серед інших варіантів дизайну – Берлінський міський палац, портрети Моцарта і Геракла.

Нещодавно була випущена купюра, присвячена до 200-ліття народження Карла Маркса. Їі вартість становить три євро.

На даний момент випущено тільки перший тираж загальним обсягом в п’ять тисяч купюр. Банкноти розійшлися менш ніж за місяць.

Новий тираж складе 20 тисяч купюр, вони надійдуть у продаж вже 23 квітня.