НАВІЩО КИТИ ВИСТРИБУЮТЬ ІЗ ВОДИ?

Горбаті кити відомі своєю любов’ю до ефектних стрибків з води. Вони супроводжуються ударами плавників, і роблять великий гуркіт та міріади бризок. Однак навіщо це потрібно самим китам? Щоб з’ясувати це, біологи австралійського Квінслендського університету спостерігали за поведінкою 94 груп гребучий (Megaptera novaeangliae) як безпосередньо, так і за допомогою акустичного моніторингу, міток і т.д.

Вчені помітили, що кити активно стрибають і роблять масу шуму тоді, коли неподалік – в межах 4000 м – знаходиться інша група горбачів. Якщо відстань більше, така активність різко зменшується. Звіт про роботу опубліковано в журналі Marine Mammal Science, в статті вчені припускають, що справжня функція цієї поведінки – соціальна.

За цією версією, стрибки і супроводжуючі їх звуки служать засобом комунікації для різної групової діяльності. Справді, за словами авторів роботи, кити охочіше стрибають і шумлять тоді, коли відбувається розділення чи об’єднання груп, або до групи китів приєднується новачок.