“РАЙСЬКІ ПАПЕРИ”

Нове масштабне журналістське розслідування виявило, що багатії Землі заховали в офшорах майже 8 трлн євро.

Про це в неділю, 5 листопада, пише Sueddeutsche Zeitung, яка разом з іншими виданнями та Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) представила так звані «Райські документи».

«Супер-багаті « припаркували » в податкових оазисах 7,9 трлн євро. Понад 600 млрд євро щорічно переміщаються транснаціональними корпораціями за допомогою податкових притулків », – йдеться в документах розслідування.

Таким «раєм», податковим притулком, були 19 здебільшого острівних держав, зокрема, Бермудські, Кайманові, Кука, Багами, Аруба, Антигуа, Вануату, Тринідад і Тобаго, Самоа, Домінікана та інші.

Зазначених грошей, як підрахували економісти, вистачило б, щоб видати кожному жителю планети по 1 тисячі євро готівкою, відправити як мінімум на 4,5 роки в школу всіх дітей, які не мають доступу до освіти, годувати протягом 61 року всіх, хто сьогодні страждає від голоду.

Достовірність компромату на понад 120 політиків з 50 держав досить висока, адже інформаторів було не один-два, а 21. Більше 380 журналістів 96 видань з 67 країн вивчили майже 13 з половиною млн конфіденційних документів двох фірм, що спеціалізуються на наданні послуг компаніям-одноденок – юридичної фірми Appleby (Бермуди) і невеликий трастової компанії Asia City Trust зі штаб-квартирою в Сінгапурі.

Джерело: Укрінформ