РІЧКИ ГАНГ І ДЖАМНА — ЖИВІ ІСТОТИ

Як повідомляє агентство Франс Прес, індійський суд визнав дві річки на півночі Індії живими істотами зі статусом юридичної особи. Це дозволить більш ефективно боротися з їхнім забрудненням.

Таке рішення було прийняте невдовзі після того, як подібне рішення було прийнято в Новій Зеландії. В цій країні визнали живою істотою і наділили правами річку Вангануї. Місцеві жителі вважають її своїм предком.

Високий суд штату Уттаранхад виніс рішення, що Ганг і Джамна відтепер будуть вважатись живими істотами зі статусом юридичних осіб з відповідними правами. “Ситуація вимагає надзвичайних мір, щоб зберегти ці річки” – так пояснив своє рішення суд.

Води річки Ганг, яку шанують індуси і з якою пов’язано безліч обрядів та церемоній, дуже забруднена як промисловими відходами, так і каналізаційними стоками.

Відтепер від імені цих річок можна буде звертатися до суду. Захисники навколишнього середовища мають надію, що це символічне рішення дозволить більш ефективно боротися із забрудненням Гангу та Джамни.