СКІЛЬКИ ЇДЯТЬ КІШКИ ТА СОБАКИ

Географ Грегорі Окін (Gregory Okin) з університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі підрахував скільки їдять домашні кішки та собаки, що живуть у США. Вони споживають стільки ж їжі, скільки п’ята частина всього населення країни.

Він прийшов до висновку, що утримання котів та собак призводить до додаткового зростання вмісту парникових газів в атмосфері, чинить серйозний вплив на клімат Землі. Результати розрахунків представлені в статті, опублікованій в журналі PLOS One.

Тільки в США проживає близько 163 мільйонів кішок та собак, при цьому основну частину їх раціону складають продукти тваринного походження. На виробництво м’яса і кормів витрачається більше енергії, води і використовується більше земель, ніж необхідно для вирощування сільськогосподарських рослин. Крім того, це сильно шкодить навколишньому середовищу, в тому числі відбувається ерозія ґрунтів і забруднюються водойми.

Згідно з оцінками вченого, кішкам і собакам в США для проживання потрібно 19 відсотків від тієї харчової енергії, що споживають американці. При цьому кількість відходів життєдіяльності тварин можна порівняти з тим, скільки виробляє більш ніж 6,5 мільйона чоловік. При цьому утримання домашніх тварин сприяє викидам метану і оксиду азоту, еквівалентним приблизно 64 мільйонам тонн вуглекислого газу.

На думку Окіна, щоб зменшити вплив на клімат, слід віддавати перевагу тим породам собак і кішок, що споживають менше м’яса. Крім того, їх можна годувати не дорогими кормами, а їжею, яку не доїли господарі. Однак без значного зменшення кількості домашніх тварин вплив на навколишнє середовище і надалі залишиться сильним.