ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ П’ЯТЬ ДНІВ В ОДИНОЧНІЙ КАМЕРІ

Без інтернету, мобільного телефону і соціальних мереж. Інколи так хочеться відпочити в самотності. Британський Channel 5 вирішив провести експеримент: закрити кількох добровольців в одиночних камерах, позбавивши їх благ цивілізації, до яких ми так звикли. Але виявилося, все не так просто, а набагато складніше, ніж думали учасники цього експерименту.

Учасниками шоу, що мало назву “На самоті” стали телеведучий Джордж Лемб та четверо інших людей. Їх розмістили у власних невеликих замкнених кімнатах. Їм дозволили взяти любі три речі на вибір, але вони мали бути не електронними. Також їм дали достатньо їжі для виживання, ліжко. Кімнати були обладнані також туалетом. Але це завдання виявилося дуже складним для одного добровольця, який вирішив припинити експеримент вже через чотири години. Інший зміг витримати лише 24 години, перш ніж визнати свою поразку.

28-річна студентка, яка вчиться на медсестру Шермейн взяла участь в експерименті, щоб довести собі, що вона самодостатня. Але всього через кілька годин їй стало нудно, а потім вона раптово почала плакати, бо відчувала себе неймовірно самотньою. Вона навіть відкрила лист, написаний її чоловіком, хоча, відповідно до умов експерименту, вона повинна була це зробити лише через два з половиною дні. «Я в паніці, я більше так не можу, я просто хочу повернутися додому», – сказала Шермейн. Дівчина натиснула на кнопку. Це означало, що вона хоче завершити експеримент. «Мені просто не так сильно подобається компанія самої себе, наскільки я думала», – зробила висновок Шермейн.

Телеведучому Джорджу теж прийшлося не солодко. Він покинув кімнату через 24 години. За його словами, основною проблемою стало те, що він не міг визначити, день зараз чи ніч. У якийсь момент він почав кричати на ліхтарі у кімнаті. «Перспектива сидіти тут п’ять днів зведе мене з глузду», – сказав Джордж.

36-річна мати-одиначка Сара вирішила перевірити, наскільки вона сильна. Вона змогла протриматися всі п’ять днів, але не все було гаразд: вона помітно нервувала, у неї були приступи паніки, вона смикалася, якщо їй здавалося, що хтось увійшов до кімнати, її навіть нудило на нервовому грунті. Організатори серйозно турбувалися про її здоров’я і навіть задумалися про завершення експерименту. Але Сарі вдалося подолати свої страхи.

28-річний Ллойд з Йоркшира теж зміг протриматися всі п’ять днів. Він погодився на експеримент, тому що був залежний від соцмереж і хотів хоча б ненадовго відкласти свій смартфон в сторону. Йому було нудно в кімнаті, але він справлявся з цим, розмовляючи з камерами.

Блогер Люсі, яка погодилася на ув’язнення в камері, щоб «перевірити себе на міцність», пройшла експеримент до кінця. За її словами їй допомогло мистецтво: з собою вона взяла приналежності для малювання.

Всі троє, хто пройшов експеримент до кінця, погодилися, що це був неймовірно важкий досвід, але він змінив їх життя в кращу сторону.

Джерело: The Sun