Цікавинки про новонароджених

ОЧІ

Багато мам помічає, що очі новонароджених здаються великими і глибокими. Це пов’язано з тим, що розріз очей у людей не змінюється. Він залишається на все життя таким, яким був при народженні. Ще одна цікава властивість очей немовлят полягає в тому, що практично кожна дитина при народженні має сірий або блакитний колір роговиці. Відбувається це через брак меланіну (пігменту), постійний колір райдужки з’являється приблизно через півроку.

Дитина розрізняє предмети на відстані 28-30 см. А перші 2 тижні після народження може бачити навколишній світ лише в чорно-білій гамі. Малюк любить іграшки і предмети яскравих кольорів саме тому, що на них легше зфокусувати погляд. Ще одна особливість у новонароджених це те, що вони моргають дуже рідко, приблизно 2 рази на хвилину. Медики поки не можуть пояснити цю особливість.

ПЛАЧ

У немовлят віком до 1 місяця не виділяються сльози під час плачу. Це пояснюється тим, що слізні залози сильно звужені або закупорені. Також вчені виявили цікаву особливість дитячого плачу – новонароджені копіюють інтонацію своєї мами, голос якої чули ще в утробі. Був поставлений експеримент, в якому брали участь німецькі та французькі сім’ї. З’ясувалося, що у малюків-французів інтонація підвищується, це характерно для французької мови, а у маленьких німців – понижується, що властиво німецькій мові.

ДИХАННЯ

На відміну від дорослих немовлята можуть пити молоко і дихати одночасно. Така здатність зберігається у них приблизно до 9 місяців, потім гортань опускається, ускладнюється артикуляційний апарат.