ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КОМАРІВ

А чи знаєте ви що:

Комарі, як і усі інші двокрилі комахи мають 4 фази розвитку: яйце, личинка, лялечка, імаго (комар, який літає і дзижчить нам під вухом не даючи спати). При цьому всі фази, окрім імаго, живуть у водоймах. Личинки, що живуть у воді, і лялечки комарів дихають атмосферним повітрям через дихальні трубки, виставляючи їх на поверхню.

Лише самиці більшості комарів п’ють кров. У той же час усі самці без виключення харчуються нектаром квіткових рослин.

Для продукування яєць комарам потрібна кров, тому цикл відкладання яєць перебуває в прямій залежності від споживання крові.

Середня тривалість життя самиці комара набагато більша ніж у самця і залежить від харчування і температури навколишнього середовища. Так у лабораторних умовах на вуглеводному харчуванні при  температурі 25 °C самиці живуть в середньому 43 дні, при 20 °C — 57 днів, а при 10-15 °С — 114—119 днів; в разі відсутності харчування тривалість життя сильно скорочується. Тривалість життя самців у всіх випадках при 25 °C вона становить всього 19 днів.

Самиці комарів в період спарювання привертають увагу самців характерним тонким звуком, що нагадує писк, який створюють за допомогою крил. Комарі вловлюють звукові коливання своїми чутливими вусиками. Самиці пищать трохи тонше самців, молоді — не так, як старі. І комарі-самці це чують і роблять вибір на користь дорослих самиць.