ЧИ МАЮТЬ СОБАКИ ПОЧУТТЯ ВИНИ

Коли собаки роблять винуватий вигляд після того як нароблять шкоди — це лише реакція на поведінку господаря, який їх лає.

Власникам собак рекомендується ігнорувати те, що може виглядати як почуття розкаяння їхнього вихованця після того, як він наробив шкоди: винуваті очі, притиснутий хвіст між ногами. За думкою вчених — це лише їхня реакція на поведінку господаря коли він їх лає. Собаки насправді не розуміють про що йде мова. Так кажуть експерти.

Що ж робити з цим “відкриттям” коли ваш цуцик наробить шкоди наступного разу? Доктор Бонні Бівер радить: “Просто забудьте про це і нагадуйте собі наступного разу не давати своєму улюбленцю спокуси.”
Але все ж таки собаки можуть навчитися розрізняти те, що їхні господарі вважають хорошим, а що поганим якщо їх карати одразу ж після того як вони нашкодять. Чим більше проходить часу між вчинком і покаранням, тим менше зв’язок між ними.

Автором одного з перших досліджень винуватих очей собак була Олександра Горовіц, професор психології з Нью-Йоркського коледжа Барнарда. Вона його опублікувала в книзі “В голові собаки: що собаки бачать, чують і знають”. Ця жінка знімала на відеокамеру поведінку 14 собак після того, як їхні господарі наказували їм не їсти смаколики і виходили з кімнати. Одні учасники експерименту з’їдали їжу, а інші чекали повернення господарів.
Частіше всього собаки робили винуватий вигляд, коли їх лаяли. На думку Горовіц, це не почуття вини, а реакція на невдоволення господарів.

Але поряд з тим теорія про те, що собаки можуть відчувати розкаяння міцно осіла в розумах господарів милих песиків. Сайт dogshaming.com, на якому собачники діляться історіями про те, як розкаюються їхні вихованці, має більш ніж 58 мільйонів підписчиків. А йоговласник, Паскаль Лемір, написав книгу “Сором собак”. Вона увійшла у січні місяці у список бестселерів New York Times. Але він сам каже: “Не думаю, що їм по-справжньому соромно за те, що вони наробили. По-моєму, вони просто знають як нас задобрити своїм винуватим виглядом”.