ЧОМУ МИ НЕ МОЖЕМО ПОЛОСКОТАТИ САМІ СЕБЕ?

“Якщо постаратися, то навіть дорослу людину лоскотом можна зробити безпорадною. В той же самий час навіть сама чутлива людина може заспокоїтись, адже вона може бути впевнена, що сама себе полоскотати вона не зможе. Про це повідомляє журнал “Економіст”. Чому це саме так?
Згідно дослідженню, вся справа в мозочку. Ця частина мозку відповідає за координацію рухової діяльності. Вчені вважають, що мозочок не лише координує рухову діяльність, але і приймає участь у визначенні її сенсорного сприйняття нашим тілом. Отже, коли людина спробує полоскотати сама себе, мозочок передбачає певні відчуття і пригнічує їх. Але якщо це робить хтось інший, тоді подразнення і “передбачення” мозочка не збігаються і мозочок не пригнічує наші відчуття.
У статті на подібну тему в журналі “Нью-Йорк таймс” говориться: “Мозок здатен визначити коли людина хоче полоскотати сама себе і вважає такі відчуття менш важливими. Таким чином він залишається більш чутливим до сигналів ззовні, які можуть виявитись більш терміновими”.