ЯК ПЕРЕВІРИТИ СТАН АКУМУЛЯТОРА НА ВАШОМУ ТЕЛЕФОНІ

Цим питання, думаю, хвилює багатьох, навіть і не дуже досвідчених користувачів мобільних пристроїв. Від заряду батареї повністю залежить функціональність пристроїв та термін їх автономної експлуатації. Купивши навіть дуже продвинутий смартфон з високою продуктивністю, але з низькою ємністю акумулятора, ви не зможете в повній мірі використовувати його ресурси, оскільки він постійно потребуватиме підзарядки.

З такою ж проблемою згодом стикаються і власники мобільних пристроїв з акумуляторами досить високої ємності, але часом їх повного заряду вистачає всього на пару годин не надто активного користування. Це перший тривожний сигнал, після якого необхідно перевірити працездатність акумулятора смартфона. Зробити це нескладно навіть в домашніх умовах. Розглянемо найбільш прості і доступні для даної процедури методи.

 • ВІЗУАЛЬНИЙ ОГЛЯД

Перш за все слід виконати візуальний огляд акумулятора. Якщо акумуляторна батарея вбудована, то потрібно звернути увагу на задню сторону пристрою. Вона повинна бути абсолютно рівною, без здуття і опуклостей. Вздуття батареї свідчить про порушення її і необхідності її заміни. Також батарея не повинна перегріватися, особливо при пасивному використанні смартфона.

Щоб перевірити працездатність зйомного акумулятора телефону необхідно покласти його на стіл і спробувати його розкрутити. Якщо він щільно прилягає своєю площиною до поверхні столу і обертається з трудом, тоді проблем з ним немає. Якщо батарея миттєво розкрутилася, як дзиґа, то її потрібно міняти. Крім того, на ємнісному елементі не повинно бути видимих пошкоджень, а металеві контакти повинні бути чистими.

 • ПЕРЕВІРКА ЗА ДОПОМОГОЮ СПЕЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ НА ПРИСТРОЯХ ANDROID

Для мобільних пристроїв на базі операційної системи Android існує кілька способів перевірки акумулятора:

 • за допомогою системної утиліти;
 • використовуючи спеціальні додатки;
 • за допомогою мультиметра.

Щоб активувати системну програму на смартфоні, потрібно ввести спеціальний багатозначний код в меню виклику: * # * # 4636 # * # *. Потім у вікні потрібно зайти в меню «Інформація про батарею», де будуть позначені всі основні характеристики вашого акумулятора, в тому числі поточний його стан.

Можна також встановити одине із додатків від Play Market для моніторингу стану акумуляторної батареї:

 • AccuBattery
 • Battery Life
 • Power Battery
 • Battery Calibration і багато інших.

З їх допомогою ви зможете отримати повну інформацію про номінальні та поточні характеристики, а також про рівень заряду і зносу батареї.

Більш досвідчені користувачі можуть перевірити ємність акумулятора телефону за допомогою мультиметра. Для цього потрібно подивитися на самій батареї номінальну величину напруги (вона вимірюється в Вольтах і зазвичай становить 3,7 В), а потім зарядити пристрій до 100%. Після чого зробити замір фактичної величини. Якщо вона відповідає паспортним даним, то акумулятор в нормі, а якщо відхиляється більш ніж на 20%, то батарея не функціонує належним чином.

Також варто звернути увагу на швидкість розряду акумулятора. Якщо після 10 хвилин розмови при 100% зарядки батарея втратила хоча-б 10%, то це означає, що вона не тримає заряд. Таке незначне навантаження не повинне істотно зменшити ємність елемента.

 • ЯК ДІЗНАТИСЯ СТАН БАТАРЕЇ IPHONE

Для мобільних пристроїв з операційною системою iOS можна перевірити роботу акумулятора також декількома способами:

 • за допомогою програм з App Store;
 • використовуючи мультиметр;
 • за допомогою програми iBackupBot.

Один з найпопулярніших додатків для iPhone — Battery Pro. Він дозволяє за кілька секунд дізнатися ємність батареї, номінальні характеристики і % її зносу по факту. Встановивши його на свій пристрій, ви зможете ефективно контролювати роботу акумулятора в режимі реального часу.

Для Windows була розроблена спеціальна програма, яка дозволяє виконувати діагностику батареї підключеного до ПК iPhone. У ній слід порівняти дві основні характеристики акумулятора:

DesignCapacity (номінальне значення ємності за паспортними даними);

FullChargeCapacity (фактичне значення ємності в момент проведення діагностики).

Також перевірити акумулятор iPhone можна практично за допомогою мультиметра. Цей метод абсолютно ідентичний, як і у випадку зі смартфоном на базі Android. Ми розглянули найбільш популярні і доступні способи, як можна в домашніх умовах дізнатися ємність батареї телефону і визначити рівень її зносу.