ВІДКРИТО БЛИЗЬКО 300 ТИСЯЧ НОВИХ ГАЛАКТИК

lofarЗа допомогою недавно запущеного в Нідерландах радіотелескопу LOFAR складають новий космічний атлас північної півкулі. У зв’язку з цим Naked-science з посиланням на публікацію в журналі Astronomy & Astrophysics повідомляє про відкриття близько 300 тисяч раніше невідомих науці галактик.
Опираючись на синхронну роботу приблизно 20 тисяч невеликих антен, що встановлені на десятках станцій спостереження, за допомогою суперкомп’ютера встановленого в Гронінгенському університеті ведеться аналіз і обробка даних LOFAR. За його допомогою вчені можуть стежити за самими віддаленими об’єктами. Враховуючи те, скільки часу необхідно щоб світло і випромінювання від цих об’єктів дісталися до Землі, вчені можуть спостерігати за процесами що відбувалися в давні епохи життя Всесвіту.
У інституті радіоастрономії ASTRON говорять, що телескопом вже досліджено майже 25% неба північної півкулі. Проаналізовано лише 2% зібраної інформації. Астрономи виявили сотні тисяч нових джерел, що включає в себе понад 300 тисяч раніше невідомих галактик.
За допомогою LOFAR можливо вивчати також простір навколо чорних дір та міжгалактичний простір. На сьогодні LOFAR є унікальним інструментом. Отримані через нього зображення публікуються через обчислювальний центр SURF, що знаходиться в Амстердамі. У ньому вже зберігається найбільший у світі масив астрономічної інформації, який складає близько 20 петабайт даних.