Іншопланетянам відправлять нові записи людської музики

Золота платівка відправлена в космос

Зразок золотої платівки, відправленої в космос

1977 року космічний апарат «Voyager» відправив в космос золоту пластинку, на яку було записано вітання на 55 мовах світу, музика з усіх куточків планети, звуки природи і закодовані зображення. Очікувалося, що коли-небудь її зможуть прослухати цивілізації з далеких планет. Але інститут SETI, що займається пошуком позаземних цивілізацій вважає, що з тих пір музика сильно змінилася. Тому інопланетянам варто відправити більш сучасну музику. Для реалізації цієї нової ідеї було запущено проект «Earthling», в ході чотирьох етапів якого будуть створені композиції, які будуть уособлювати все людство.

Очолюють проект композитор Феліпе Перес Сантьяго і астроном Джилл Тартер. На думку авторів, сьогодні у людей є можливість складати одну і ту ж музику незважаючи на відстані, і тому варто було б скористатися цією можливістю і записати композиції, які б об’єднували представників усіх народів світу.

Створення композиції займе якийсь час, так як проект розділений на чотири етапи. Перший крок SETI – це збір вокальних пісень про народження, життя і смерть. Вони будуть виконані людьми з усіх куточків світу. Будуть відібрані ті зразки, які максимально віддзеркалюють культурну приналежність людини.

На другому етапі музиканти виконають композицію під назвою «Earthling». В ній вокальні записи будуть змікшовані зі звуками космосу, електронного синтезатора і співом живого ансамблю. Концерт буде дано на території телескопа «Антенна решітка Аллена» в Північній Каліфорнії і транслюватиметься в прямому ефірі.

Третій етап передбачає спільну роботу професійних і непрофесійних музикантів у створенні музики поза всілякими жанрами, з використанням семплів з відкритої платформи.

На четвертому етапі дослідники мають намір розробити і випустити додаток, за допомогою якого скласти свою музику зможе будь-яка людина. В якості семплів знову ж таки будуть використані звуки з відкритої бази.

Після того, як всі етапи буде успішно завершено, отримані музичні композиції буде зібрано, записано на нову золоту платівку, і відправлено в космічний простір. Перший етап, в ході якого SETI займеться збором вокальних записів по всьому світу, почнеться вже в цього року.

Трейлер проекту:

Офіційний сайт проекту