Природа гине небувалими темпами

З 29 квітня по 4 травня у Парижі відбулася 7 пленарна сесія IPBES (Міжурядова науково-політична платформа з біорізномаїтя та екосистем). Згідно оприлюдненій доповіді спостерігається занепад природи досі небувалих масштабів. Мільйону видів загрожує повне знищення. Все це є наслідком життєдіяльності людини і зміни клімату.

Представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив, що біля мільйона видів під загрозою зникнення. Зараз на Землі налічується біля 8 мільйонів видів, з них 5.5 мільйонів – комахи. Вимирання загрожує 40% амфібій, 33% коралів, біля третини усіх морських ссавців. Ця доповідь стала першим подібним документом після 2005 року і є результатом дуже глибоких досліджень. Над ним працювали три роки і на його підготовку було витрачено 2.4 мільярди доларів. Було задіяно 15 тисяч різних джерел. Вперше враховувалися знання корінних жителів, їхні проблеми та пріоритети.

Згідно доповіді, 75% сухопутного навколишнього середовища та 66% морського піддалися суттєвим змінам внаслідок людської життєдіяльності.

Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай відмітила, що висновки, зроблені цим дослідженням є попередженням для всього світу. Нинішнє покоління несе відповідальність передати майбутнім поколінням планету, яка не є незворотно пошкодженою людською діяльністю. Наші місцеві, фундаментальні та наукові знання доводять, що у нас є вибір, і тому більше немає виправдань: ми повинні жити на землі інакше.

Джерело