Майже 70% росіян вірять в існування світового уряду

світовий урядВсеросійський центр вивчення громадської думки у 2018 році оприлюднив дані свого дослідження про ставлення росіян до так званого світового уряду і його діяльність. За останні чотири роки в суспільній свідомості зміцнилася думка про реальність його існування: якщо в 2014 р 45% вірили у його існування, то 2018 року – вже 67%. При цьому багато з прихильників цієї думки (33%) чітко обґрунтувати свою переконаність не можуть. Протилежної думки дотримуються 24% всіх опитаних. При цьому молодь налаштована більш скептично, ніж старше покоління: серед 18-24-річних не вірять в існування якоїсь організації, яка контролює світові процеси, 45%, тоді як серед 60-річних і старше – тільки 16%.

До членів світового уряду, в першу чергу, записують олігархів, фінансистів і банкірів – про це говорять 23% респондентів, що поділяють гіпотезу про його існування. Його головною метою вважають владу і вплив, управління всіма людьми. Про це заявляють 30% опитаних. В той же час більшість опитаних, які вірять що світовий уряд існує, вважають ступінь його впливу на події в світі досить обмеженим. Так 57% вважають, що йому підконтрольна лише частина світових процесів.

Італійський філософ, поет та державний діяч Данте Аліг’єрі (1265—1321) і фізик Альберт Ейнштейн (1879—1955) пропонували створити світовий уряд. Так, Данте вважав, що в політично розділеному світі тривалий мир неможливий. А Ейнштейн у відкритому листі до ООН писав: “Організація Об’єднаних Націй повинна у найкоротші терміни створити необхідні умови для всесвітньої безпеки, а для цього потрібен реальний світовий уряд”