Найбільшого тиранозавра знайдено в Канаді

Tyrannosaurus rex – мабуть, найбільш впізнаваний динозавр з усіх відомих нам на сьогодні. В поп-культурі його неодноразово представляли і як позитивного героя, і як кровожерливого злодія. Майже завжди його зображали як неповоротке страхіття, що має неймовірну силу. До цих пір вчені не можуть визначитися чи він був хижаком, чи харчувався падлом (тобто померлими тваринами).

Залишки тиранозавра, що були знайдені останнім часом в Канаді схиляють вчених саме до того, що він не міг бути хижаком. Це самий великий із знайдених до цього скелетів цієї тварини. За оцінками вчених цей велетень в житті важив 19 500 футів, тобто близько 8.8 тон! Для порівняння: вага слона індійського – 5.4 тони, а саванного 6 тон. Як повідомляє National Geographic, скелет знахідки заповнено на 65%, що дає палеонтологам добре уявлення про загальний розмір живої істоти. Йому дали ім’я “Скотті”. Вважають, що він дожив до 28 років, а то і більше. Можливо, нам і здається, що це мало. Але з точки зору теранозаврів – це досить поважний вік. Він є самим великим із тиранозаврів, що коли-небудь було виявлено.

Його було знайдено ще в 1991 році, але його кістки наскільки були утоплені у твердому камінні, що вченим знадобилося півтора десятиліття щоб можна було дістати достатню кількість кісток для проведення необхідних досліджень.

Вчені кажуть, що жив Скотті 68 мільйонів років тому. Його велетенські розміри справді лякають. Але навряд чи він міг використовувати свою силу для того, щоб активно полювати за здобиччю. Багато науковців схиляється до думки, що істотам таких розмірів набагато легше було б харчуватися тушами мертвих тварин, а не влаштовувати засідки і полювати на тварин.